30 березня 2017 року ПрАТ «Київський картонно-паперовий комбінат», флагман целюлозно-паперової галузі України, відзначає 35-у річницю виробничої діяльності. До знаменної ювілейної дати працівники підприємства підійшли з добрими виробничими та фінансово-економічними показниками, які здобуті сумлінною, злагодженою і професійною працею всього трудового колективу. Підприємство дотримується власних традицій і відзначає чергову річницю, демонструючи успішний розвиток і турботу про своїх співробітників, яких сьогодні налічується понад 2000 осіб.

35 років тому на нашому комбінаті було введено в експлуатацію картоноробну машину. Відтоді не припинявся динамічний розвиток Київського КПК. За цей період робітники комбінату освоїли проектні потужності з випуску картону, започаткували нові виробництва продукції tissue та створили завод гофротари, а також, значно збільшили асортимент та покращили якість продукції. Всього цього неможливо було б досягти без активної участі наших професійних співробітників, які кожного дня працюють на благо українського споживача. Своє 35-річчя ми присвячуємо, звичайно ж, їм.
Яковина Олександр Петровичдиректор з якості та стратегічного розвитку

До 35-річчя Київського КПК цікавим буде згадати з чого починався розвиток комбінату

Будівництво комбінату

Проектуванням будівництва Київської картонної фабрики займався Укргіпробум з 1969 року. Розпочато будівництво комбінату та житлового мікрорайону у 1977 році, 1 лютого забито першу палю під головний виробничий корпус. Згодом підприємство перейменовано в споруджуваний Київський картонно-паперовий комбінат. Будівництво комбінату було частиною великої програми Держпостачу УРСР з використання вторинних ресурсів та покриття дефіциту у картонній упаковці та туалетному папері.

Будівництво жилого масиву в м.Обухів

За рахунок коштів комбінату з початком його будівництва було побудовано і введено в експлуатацію:

  • 19 житлових будинків загальною площею 180763 м2;
  • школа на 1568 місць з басейном;
  • бібліотека на 100 тис.томів;
  • палац культури на 500 місць;
  • 2 гуртожитки на 537 місць кожне;
  • 2 торгові центри 6336м2 та 3520м2;
  • 2 магазини: 150м2 та 250м2;
  • поліклініка на 850 відвідувачів;
  • 3 дитячих садочки на 920 місць.

Початок виробництва

1982 року спеціалізованим управлінням Всесоюзного об’єднання “Союзоргбумпром” завершено монтаж технологічного устаткування. 4 лютого о 23 год 30 хв отримано перший картон, а 30 березня здано в експлуатацію перший пусковий комплекс  ̶  100 тис. тон некрейдованого картону на рік. Того ж року розпочато будівництво паперового виробництва. У 1986 році Київський КПК вийшов на проектну потужність картонного виробництва 200 тис. тон на рік. У червні 1987 прийнято до експлуатації папероробну машину № 1, розпочав роботу цех з переробки паперу в рулончики.

Робітники

Важливим стратегічним ресурсом комбінату завжди були співробітники. Специфіка галузі та вузька спеціалізація зумовили необхідність у підготовці власних спеціалістів. Досвід та знання передаються із покоління у покоління, із стрімким розвитком комбінату даються нові знання, освоюються нові техніки та технології.