Зокрема, йдеться про новий стандарт ДСТУ 8862:2019 «Вироби санітарно-гігієнічної та побутової призначеності» і ДСТУ 3500:2019 «Макулатура паперова та картонна» у новій редакції.

З 1 липня 2020 року почали діяти нові стандарти якості ДСТУ 3500:2019 «Макулатура паперова та картонна» в новій редакції і новий стандарт ДСТУ 8862:2019 «Вироби санітарно-гігієнічного та побутового призначення». ККПК завчасно підготувався до їх введення і одразу запровадив ці стандарти у своєму виробництві. Що ж змінилося з новими стандартами?
За новим ДСТУ 8862:2019 виробник тепер маєзазначати безпечність композиційного складу та призначення готової продукції. Зокрема, йдеться про мікробіологічні показники та показники міграції токсичних елементів. Раніше ж ця вимога для готової продукції була необов’язковою, а діяла лише для паперу-основи з макулатурної сировини.
Також необхідно зазначати і фізико-механічні властивості, яким мають відповідати готові вироби з целюлози та макулатури, кількісні характеристики (довжину виробу чи кількість аркушів).
Нова редакція ДСТУ 3500:2019 додала в класифікацію марок макулатури підмарки. Це дасть можливість нам як переробнику отримувати більш сортовану макулатурну сировину та розділяти підмарки макулатури не лише за якістю, але й за ціною.
Опис марок макулатури дозволяє насамперед визначити якість та доцільність використання макулатурної сировини для переробки, виходячи з її папероутворюючих властивостей та наявності сторонніх включень. Це важливо для оптимізації виробництва, адже вартість процесу очистки макулатури перед використанням може значно перевищувати вартість самої сировини.
Крім того, ДСТУ 3500:2019 тепер зобов’язує підприємства, що займаються заготівлею вторинної сировини, якісніше сортувати та розподіляти макулатуру за призначенням.
Comments are closed.