ІСТОРІЯ

1969 рік

Укргіпробум розробив ТЕО будівництва Київської картонної фабрики з встановленням 2-х картоноробних машин К-19, кожна потужністю 70 тис.тон картону на рік та виробництвом коробок з картону з друком обсягом 29 тис. тон на рік.

1972 рік

Розроблено технічний проект будівництва Київської картонної фабрики у складі Трипільського промислового вузла, виділено кошти на намив території.

1976 рік

Виконано намив території для будівництва фабрики. Будівництво підприємства доручено Держпостачу УРСР. Обсяги виробництва збільшено до 200-220 тис. тон картону на рік, заплановано виробництво паперу санітарно-гігієнічного призначення. Створено об’єднану дирекцію споруджуваних картонної та паперової фабрик.

1977 рік

Генпідрядником споруджуваних фабрик призначено “Київпромбуд”. Розпочато будівництво комбінату та житлового мікрорайону, 1 лютого забито першу палю під головний виробничий корпус. У листопаді розпочато будівництво поліграфічного виробництва.

1979 рік

Підприємство перейменовано в споруджуваний Київський картонно-паперовий комбінат. Будівництво Київського картонно-паперового комбінату у м. Обухів (за 40 км від Києва) було частиною великої програми Держпостачу УРСР з використання вторинних ресурсів.

1982 рік

Спеціалізованим управлінням Всесоюзного об’єднання “Союзоргбумпром” завершено монтаж технологічного устаткування, підприємство “Ешер-Вісс” здійснювало шефмонтаж поставленого устаткування.

4 лютого о 23 год 30 хв отримано ПЕРШИЙ КАРТОН.

30 березня здано в експлуатацію перший пусковий комплекс ̶  100 тис. тон некрейдованого картону на рік. Розпочато будівництво паперового виробництва.

1983 рік

28 січня здано в експлуатацію другий пусковий комплекс  ̶  100 тис. тон некрейдованого картону та 20 тис. тон аркушевого картону на рік. Здійснено перші експортні поставки.

1986 рік

Освоєно проектну потужність картонного виробництва 200 тис. тон на рік.

1987 рік

20 лютого о 18 год 12 хв отримано перший туалетний папір. У червні прийнято до експлуатації папероробну машину № 1, розпочав роботу цех з переробки паперу в рулончики.

1988 рік

Виготовлено мільйонну тону картону, запущена в експлуатацію друга папероробна машина.

1989 рік

Введено в експлуатацію цех товарів народного споживання.

1990 рік

Комбінат повністю розрахувався за кредит, наданий банком на його будівництво. Закінчився перший етап у житті комбінату – введення виробництв в експлуатацію та освоєння проектних потужностей.

1992 рік

Криза у вітчизняній промисловості торкнулася й комбінату: різкий спад обсягів виробництва, розрив налагоджених економічних зв’язків.

1994 рік

Згідно з Указом Президента України “Про корпоратизацію державних підприємств” у червні державне підприємство Київський картонно-паперовий комбінат було перетворено на відкрите акціонерне товариство “Київський картонно-паперовий комбінат”.

1995 рік

Освоєно випуск спеціальних видів картону з малою щільністю: для плоских шарів гофрокартону (картон тарний 180-200 г/м2) та папір для гофрування (флютинг 112-140 г/м2).

1998 рік

Вперше в Україні та країнах СНД освоєно виробництво паперу санітарно-гігієнічного призначення (тиссю) із 100% целюлози щільністю від 15 до 40 г/м2. Введена в експлуатацію дублююча машина “Celli” та розпочато випуск дво – та тришарового паперу для виробництва багатошарових серветок, носових хустинок, рушничків.

1999 рік

Цехом товарів народного споживання освоєно виробництво високоякісних серветок із целюлози різного забарвлення з нанесенням двоколірного друку.

1992-1999 роки

Цей період можна назвати найскладнішим етапом у житті комбінату, але і в цей час була проведена велика робота з освоєння нових видів продукції та введення нового устаткування. Внаслідок чого з 1995 року почалося зростання виробництва паперу санітарно-гігієнічного призначення, а з 1997 року  ̶   зростання виробництва картону.

2001 рік

Прийнято рішення про будівництво виробництва гофрокартону на існуючих площах.

2002 рік

На комбінаті урочисто відзначено 25-річчя з початку будівництва та 20-річчя з початку пуску. Введено в експлуатацію першу чергу виробництва гофрокартону потужністю 100 млн. м2 на рік, установлено лінії для виготовлення гофроящиків потужністю 60 млн. м2 на рік.

2003 рік

Подальший розвиток виробництва гофрокартону: введена в експлуатацію лінія автоматичної упаковки гофропродукції,  запущено нову високопродуктивну лінію для виробництва гофротари з ротаційною висічкою. На поліграфічному виробництві установлений плоттер ZUEND L-300 для виготовлення зразків коробок з картону та гофрокартону.

2004 рік

Введено в експлуатацію автоматизовану лінію для упаковки серветок у поліетиленову плівку.

2005 рік

Отримано сертифікат відповідності системи управління якістю вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2000.

2006 рік

Завершено комплекс робіт з реконструкції відділу масопідготовки виробництва коробкового картону.

2007 рік

Здано в експлуатацію другу чергу гофрозаводу. Потужності нового гофроагрегата дозволили збільшити існуючу продуктивність з випуску гофрокартону до 300 млн. м2 на рік.

2008 рік

Отримано сертифікат відповідності системи екологічного менеджменту вимогам міжнародного стандарту ISO 14001:2004. Освоєно випуск п’ятишарового гофрокартону. Отримано перемогу на конкурсі міжнародного клубу пакувальників WPO “WorldStar 2008”. Встановлено обладнання з конвертингу макулатурного та целюлозного паперу санітарно-гігієнічного призначення компанії GAMBINI. Розпочато виробництво туалетного паперу і паперових рушників європейського рівня.

2009 рік

Введено в експлуатацію листорізальну машину фірми PASABAN для випуску листового картону з покращеними споживчими характеристиками.

2011 рік

У серпні-грудні 2011 року завершено монтаж на гофровиробництві новітнього унікального обладнання фірм BOBST (Швейцарія), Martin (Франція), Ducker і Signode (Німеччина). До кінця 2011 року завершені всі роботи з реконструкції потоку підготовки целюлози для КРМ-2. Фірма Metso (Фінляндія) встановила конічні Рафінери RF-3.

2012 рік

На заводі гофротари було запущено лінію високошвидкісного склеювання Master Fold 230, що дозволило виготовляти склейку виробів складної висічки від однієї до шести точок. Введення в експлуатацію лінії по зшиванню металевими скобами Rapid Twin в тому ж році дало можливість виготовляти великогабаритну упаковку для промислової групи товарів, а також упаковку для PET преформи (октабіни).

2013 рік

Завершено проект модернізації цеху паперових виробів з метою розширення виробництва продукції компанії, що користується найбільшим попитом на ринку, – туалетного паперу та рушників на гільзі. Реконструкція включала в себе придбання та монтаж унікального для України новітнього обладнання провідних світових фірм – виробничої лінії конвертінгу Futura Urano (Італія), транспортної лінії TMC (Італія), а також двох пакувальних роботів Fanuc (Японія).

2014 рік

В цьому році комбінат розпочав багато проектів із модернізації наявного устаткування та складських приміщень, зокрема, розпочато будівництво нового логістичного центру, підписано контракти на придбання нових пакувальних ліній. Встановлено обладнання для зарядки електронавантажувачів. На гофровиробництві було встановлено нову лазерну різку Lasercomb для виготовлення штанц-форм.

2015 рік

На Київському КПК завершилось будівництво логістичного центру. На паперовому виробництві запустили в експлуатацію транспортно-пакувальну лінію Minda. Було змонтовано та запущено в експлуатацію обладнання розмельно-підготовчого цеху компанією GL&V з підготовки, розмелу та очистки макулатурної маси. Розпочато модернізацію сушильної частини на BHS-1.

2016 рік

Розпочато проект по модернізації КДМ-1, крейдувальной установки та пресової частини КДМ-2, проведено заміну мостових кранів, сприсків на формуючій та пресовій частині. На ПРМ-1 проведено заміну янкі-циліндру. На заводі гофротари встановлено машину із плоскою висічкою  BOBST-160.

2017 рік

На Київському КПК завершилось будівництво нового виробничого приміщення цеху переробки серветок, запустили в роботу новий башмачний прес фірми Mitsubishi Heavy Industries на КРМ-2, на КРМ-1 для кондиціонування одягу машини встановлені нові сприскові системи James Ross фірми IBS,  завершено монтаж і розпочато роботу нового раскату з автоматичною системою перезаправлення тамбурів компанії Bellmer для крейдувальної машини.

2018 рік

Київський КПК разом з компанією A.Celli (Італія) завершив перший етап реконструкції ПРМ-2. Завершено роботи по переходу на нові версії міжнародних стандартів ISO 9001:2015 Системи менеджменту якості, ISO 14001 : 2015 Системи екологічного управління. З метою розширення асортименту виробів складної висічки встановлено додатково дві друковані секції Bobst Flexo Vision 160 на конвертінговій лінії Vision Cut 160. Київський КПК випустив нову лінійку паперових виробів ТМ SoffiPRO для сегмента HoReCa. У листопаді 2018 введена в експлуатацію нова фальцювально-клеюча лінія Altair 160 GL від компанії Vega, Італія. Завершився черговий етап модернізації крейдувальної установки на картонному виробництві. Київський КПК здобув перемогу у Всеукраїнському рейтингу “Сумлінні платники податків – 2018”.

2019 рік

Київський КПК завершив реконструкцію КРМ-1 спільно із компанією Andritz. Заходи, виконані в рамках масштабної програми технічного переоснащення виробництва крейдованого картону, дозволять підвищити якісні характеристики картону і вийти на нові ринки збуту. 1 квітня 2019 року Київський КПК пройшов сертифікаційний аудит на відповідність вимогам стандарту «Халяль», який свідчить, що на всіх етапах виробництва,  не використовуються інгредієнти, вживання яких заборонено Шаріатом. В липні 2019 Київський КПК запустив нову лінію з виробництва гофроупаковки Bobst Masterline 2.1, яка збільшить виробництво гофротари і дозволить розвивати напрямок SRP пакування. ККПК замінив водокільцеві насоси у вакуумній системі КРМ-1 і КРМ-2, що привело до скорочення споживання електроенергії. Також, була проведена повна модернізація целюлозного потоку із заміною насосів та мішальних пристроїв. 12 листопада 2019 Київський КПК успішно пройшов третій контрольний аудит по системі постачання FSC, який підтверджує що комбінат- екологічно відповідальне підприємство та дотримується принципів відповідального лісокористування.  Вдруге поспіль Київський КПК отримав почесне звання “Сумлінні платники податків – 2019”.

2020 рік

В липні Київський КПК отримав національну премію для виробників  FMGG-товарів “Made in Ukraine 2020”.  В листопаді 2020 року Київський КПК першим на території СНД встановив монтажний стіл Flatmount-3000, це обладнання для монтажу флексографічних кліше, яке поліпшить якість розкрою і дозволить заощадити до 25% витратного матеріалу. На підприємстві було впроваджено нові міжнародні стандарти ISO 45001 та ISO 50001, ці стандарти управління процесами регламентують роботу підприємств щодо безпеки праці та енергозбереження. Комбінат отримав перемогу в номінації “Краще підприємство з упровадження системи управління ризиками” за 2020 рік.  Київський КПК знову отримав почесне звання “Сумлінні платники податків -2020”.

2021 рік

19-21 січня на ПрАТ «Київський КПК» успішно пройшов ресертифікаційний аудит на підтвердження відповідності вимогам міжнародних стандартів ISO 9001 та ISO 14001. Також комбінат пройшов сертифікаційний аудит на відповідність міжнародним стандартам ISO 45001:2018 «Система менеджменту охороною здоров’я та безпекою праці» та ISO 50001:2018 «Система енергетичного менеджменту».  Восени комбінат підтвердив міжнародної схеми сертифікації FSSC 22000 v.5.1 та FSC. В грудні 2021 року Київський картонно-паперовий комбінат запустив нову лінію з виробництва литої тари для яєць у форматі 10 та 30 шт.